fbpx

Skiareál Klínovec

Skiareál Klínovec je největší a nejmodernější lyžařské středisko v Krušných horách. Společně s německým Fichtelbergem tvoří InterSkiregion Fichtelberg-Klínovec. Klínovec je nyní také propojen s Neklidem a Božím Darem. Celkem tedy skiareál Klínovec nabízí téměř 50 km sjezdovek na jeden skipas.

InterSkiregion Fichtelberg – Klínovec nabízí 47 km sjezdových tratí všech obtížností a to již v ceně od jeden a půl denních permanentek. Přes hranice do Oberwiesenthalu jezdí zcela bezplatně skibus, který dopraví pohodlně lyžaře na druhou stranu hor za pouhých 10 minut. Cena jednodenního skipasu za dospělou osobu je pro českou část 650 korun (pouze Klínovec), za jízdenku v InterSkiregionu lyžaři zaplatí 1040 korun, tento skipas však platí jeden a půl dne.

Areál má 4 sedačkové lanovky a 6 vleků, k dispozici je snowpark, rampa a 30 km běžeckých tratí. Lyžařské tratě jsou pravidelně upravovány, podporované moderním systémem umělého zasněžování.

Kromě toho zde najdete také nejdelší sjezdovku v České republice. Sjezdovka z Klínovce do Jáchymova měří 3400 metrů.

V areálu je mnoho služeb, včetně půjčoven, škol a ubytování. Lyžařský komplex má 5 lanovek, z toho 2 s krycí bublinou. Snowpark je pro snowboardisty, dětský vlek je zdarma a pro rodiny jsou k dispozici rodinné jízdenky. Klínovec je také atraktivní v letním období.